Seria 5 D (75 - 102 KM)

Seria 5D DEUTZ-FAHR spełni Twoje nawet największe wymagania związane zarówno z pracami ogólno-gospodarskimi jak i polowymi. Seria 5D obejmuje cztery modele o mocy od 80 do 100 KM, które wyposażono w nowe silniki FARMotion, które charakteryzuje wysoka niezawodność, dobre osiągi i niskie koszty eksploatacji. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i bogata oferta wersji modeli Serii 5D sprawiają, że ciągniki są wyjątkowo wszechstronne i uniwersalne. Bogactwo konfiguracji oznacza możliwość dostosowania modeli Serii 5D do potrzeb każdego użytkownika


5D


 


SILNIKFarmotion


Modele Serii 5D wyposażono w najnowszą generację 3-cylindrowych (2887 cm³) i 4-cylindrowych (3849 cm³) jednostek napędowych FARMotion z wysokociśnieniowym układem wtryskowym Common Rail (2000 bar), zapewniającym najwyższą wydajność, bardzo dobre osiągi i niezrównaną niezawodność.
Dodatkowe atuty nowych silników FARMotion to sterowany elektronicznie zewnętrzny układ recyrkulacji spalin EGR oraz system oczyszczania spalin z katalizatorem utleniającym DOC, które razem gwarantują spełnienie wymogów normy Tier4i.


 


 


 


 


PRZEKŁADNIA 5D gears


Przekładnie mechaniczne i skrzynie Powershift montowane w modelach Serii 5D współpracują z mechanicznym (wersja LS) lub elektrohydraulicznym (wersja GS) rewersem kierunku jazdy. Wersja GS oferuje także funkcję Stop&Go (pozwalającą na zatrzymanie ciągnika wyłącznie za pomocą pedału hamulca) oraz sprzęgło ComfortClutch z przyciskiem na dźwigni zmiany biegów, który umożliwia zmianę przełożenia bez konieczności używania pedału sprzęgła.
Trzy zakresy (z minirduktorem i superreduktorem), pięć biegów i trzy półbiegi Powershift dają w sumie 45+45 przełożeń. Dla mniej wymagających poszukujących ciągnika mechanicznego oferujemy również przekładnie bez Powershift 10+10 przełożeń lub 30+15 przełożeń z superreduktorem. Blokada mechanizmu różnicowego oraz napęd na cztery koła są sterowane elektrohydraulicznie za pomocą przycisków za wyjątkiem wersji "ecoline" gdzie napędy i wom załączane są mechanicznie dźwigniami.


 


 


UKŁAD HYDRAULICZNY Hydraulika


Modele Serii 5D wyposażono w układ hydrauliczny z 3 rozdzielaczami oraz pompę o wydajności 54 l/min, który sprawdza się w większości prac. Seria 5D oferuje podnośnik sterowany mechanicznie lub elektronicznie EHR o maksymalnym udźwigu od 3000 do 3600 kg.
WOM oferowany jest z prędkościami 540/540ECO/1000 oraz synchro. Modele Serii 5D mogą być wyposażone w WOM przedni o prędkości 1000 obr./min.


 


 


 


 


KABINA  


Kabina


Modele Serii 5D wyróżnia wyjątkowa stylistyka opracowana współnie z biurem projektowego Giugiaro Design, będąca wyznacznikiem w swojej klasie. Nowa kabina na 4 słupkach oferuje najlepszą widoczność i pełną kontrolę nad otoczeniem ciągnika. Miejsce pracy operatora jest niezwykle funkcjonalne i komfortowe. Rozmieszczenie przyrządów sterowniczych po obu stronach fotela operatora jest intuicyjne i zgodne z zasadami ergonomii, ponadto całkowita wysokość ciągnika nie przekracza 2,5m co czyni serię 5D niezastąpioną podczas prac w budynkach o ograniczonej wysokości.


 
Deutz-Fahr Seria 5 D


logo DF