Agrokid (40 - 50 KM)

Seria DEUTZ-FAHR Agrokid to 3 modele 210|220|230 niezastąpione w sadownictwie oraz w komunalce. Atutem są wymiary zewnętrzne mini ciągników 136cm szerokości oraz masa min. 1410kg to imponujące osiągi, nadciśnieniowa klimatyzowana kabina jest największa w klasie ciągników mini zapewniając tym samym najwyższy komfort operatora.  Modele Agrokid skonstruowano z myślą o niezawodnej pracy w szerokim spektrum zastosowań. Kompaktowy ciągnik oferowany jest wraz z akcesoriami niezbędnymi do pracy we wszystkich zastosowaniach rolniczych i komunalnych. Wielofunkcyjny, lekki, mocny i niezwykle zwrotny - promień zawracania to zaledwie 2,6 m.


AGROKID


SILNIK


silnik
Silniki modeli Agrokid skonstruowano z myślą o pracy z pełną mocą przy wysokich prędkościach obrotowych. Chłodzone cieczą, czterocylindrowe jednostki napędowe Mitsubishi zgodne z normą Euro III wyposażono w układ wtryskowy z komorą wstępną. Skuteczny układ chłodzenia zapewnia stałą temperaturę pracy silnika nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. Dostępne w wersji wolnossącej i wyposażonej w turbosprężarkę silniki uzyskują moc maksymalną przy 3000 obr./min i dysponują efektywną krzywą momentu obrotowego, oferując elastyczność potrzebną do pracy przy nagłych zmianach obciążenia.


 


 
UKŁAD NAPĘDOWY


przekładniaDuża swoboda w wyborze właściwej skrzyni biegów.
Wytrzymała przekładnia dostępna jest w dwóch konfiguracjach: dwanaście przełożeń do jazdy do przodu/do tyłu lub szesnaście biegów do jazdy do przodu/do tyłu z superreduktorem (prędkość maksymalna 30 km/h). Zsynchronizowany rewers sterowany dedykowaną dźwignią dla ułatwienia szybkiego manewrowania. 
WOM tylny z prędkościami 540, 540ECO i 1000 obr./min,  zsynchronizowany WOM oraz WOM centralny o prędkości obrotowej 2000 obr./min; Centralny WOM może być uruchamiany niezależnie od tylnego, co umożliwia stosowanie kosiarek zawieszanych centralnie. Doskonała skuteczność układu  hamulcowego potwierdzona najnowszymi normami: hamulce tarczowe w kąpieli olejowej kół tylnych gwarantują precyzyjne i niezawodne hamowanie w każdych warunkach. Oś przednia wyposażona jest w reduktory, maksymalny kąt skrętu kół to 57 stopni, duży prześwit 390mm sprawdza się w każdych warunkach terenowych. W standardowym wyposażeniu modele Agrokid posiadają 100% blokadę przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego sterowaną ektrohydraulicznie przyciskiem.


  


UKŁAD HYDRAULICZNYhydraulika


Imponująca  moc i najlepsza wydajność w swojej klasie.
Układ hydrauliczny składa się z dwóch oddzielnych obwodów: pierwszy obwód z pompą o wydajności 30 l/min  zasila podnośnik tylny  o udźwigu do 1200 kg oraz rozdzielacze sześciodrożne.
Drugi niezależny od pierwszego obieg z pompą o wydajności 15 l/min zasila hydrostatyczny układ kierowniczy, zapewniając płynne sterowanie nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Podnośnik przedni o udźwigu 400 kg ze składanymi ramionami oraz niezależny WOM 1000 obr./min rozszerzają zakres zastosowań modelu Agrokid, czyniąc go kompletnym niewielkim ciągnikiem wielofunkcyjnym.
 


 


KABINA


AK kabina


Ciągnik Agrokid jest oferowany w wersjach z kabiną lub platformą, które zapewniają ten sam niezrównany poziom komfortu. Pierwsza z nich oferuje przestronną, dźwiękoszczelną, hermetyczną i klimatyzowaną kabinę. Szereg regulowanych wlotów powietrza racjonalnie rozmieszczonych we wnętrzu kabiny umożliwia operatorowi szybkie ustawienie temperatury. Pracujący w trzech prędkościach układ wentylacji wyposażono w sześć wlotów powietrza na dachu. Wersja ciągnika z platformą skonstruowana tunelowo i osadzona na gumowych amortyzatorach obniżających poziom hałasu i wibracji. Oferuje ona komfortowe warunki dla operatora nawet w trakcie wielogodzinnej pracy. Dostępne są dwa warianty platformy: platforma wysoka z doskonałą widocznością na wszystkie strefy pracy, praktycznym stopniem antypoślizgowym ułatwiającym wsiadanie i zsiadanie; platforma niska do prac z wyspecjalizowanymi, niskimi uprawami, zapobiegająca uszkodzeniu roślin.
platforma


Oba warianty zapewniają nadzwyczajną stabilność i przyczepność nawet na nachylonym terenie oraz składaną ramę bezpieczeństwa, która po uchyleniu zmniejsza całkowitą wysokość maszyny i umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. 


Obszar pracy operatora jest komfortowy i zaprojektowany z uwzględnieniem zasad ergonomii: oferuje szerokie siedzisko operatora oraz łatwe w użyciu oprzyrządowanie ze wszystkimi elementami sterującymi umieszczonymi w łatwo dostępnych miejscach.


Rozkład tablicy przyrządów i dźwigni wybrano z myślą o niesamowitej łatwości obsługi oraz nadzwyczajnej ergonomii.


 


 


dane techniczne AK


dane techniczne AK


logo DF