Seria 6040

DEUTZ-FAHR Seria 6040 ewoluowała wraz z wprowadzeniem dwóch ekonomicznych modeli – 6040 i 6040 HTS – które ustanowiły nowy standard w segmencie rynku kombajnów zbożowych dedykowanych głównie dla rolników indywidualnych. Będące kulminacją wielu lat doświadczeń modele oferują nadzwyczajnie wysokie poziomy produktywności i wygody. Niezrównane osiągi przy różnych typach plonów oraz doskonałe wyniki w zakresie oczyszczania i integralności ziarna. Jeżeli poszukujecie kombajnu o dużej wydajności ze sprawdzonymi mechanicznymi rozwiązaniami  z minimalnym pakietem układów elektroniki to ta seria spełni Państwa oczekiwania. W relacji ceny do możliwości modele 6040 nie mają sobie równych, zastosowany zespół młócący z kombajnów wyższej serii "3D Maxi Crop" z bębnem o średnicy 600mm gwarantuje wydajność zbioru 16ton czystego ziarna na 1 godz pracy. Kombajny serii 6040 to gwarancja niezależności.


C6040


Heder jest pierwszym z elementów kombajnu, który rozpoczyna pracę nad zbieranym materiałem. Dlatego też, DEUTZ-FAHR dołożył wszelkich starań dla opracowania pełnej gamy hederów, które zaspokoją wszystkie potrzeby użytkowników redukując straty plonu do minimum. Hedery dostępne są z następującymi szerokościami roboczymi: 4,20, 4,80, 5,40 oraz 6,30 metra, ponadto posiadają najszybszy na rynku planetarny napęd kosy zapewniający 1220 cięć na minutę, System Schumacher Easy Cut II  to innowacyjny układ z dodatkowymi rolkami prowadzącymi listwę, który pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i zwiększając jakość oraz skuteczność cięcia. Istnieje możliwość doposażenia kombajnu w kosy boczne i przystawkę stołu do zbioru rzepaku oraz specjalny zestaw do zbioru słonecznika. Dzięki spiralnym palcom rozłożonym na całej długości ślimaka hedera przenośnik pochyły modeli 6040 w równomiernym tempie na całej szerokości obudowy przenośnika podaje materiał do systemu bębnów młócących "3D MaxiCrop". Konstukcja przenośnika pochyłego umożliwia współpracę także z bardzo ciężkimi hederami np. do zbioru kukurydzy zapewniając bezpieczne przenoszenie całej mocy. Maszyna jest w standardzie wyposażona w dwa siłowniki podnoszące, natomiast trzeci siłownik jest dostępny w przypadku szczególnie ciężkich stołów hedera. Aby uzyskać jeszcze wyższą jakość koszenia, modele serii 6040 można wyposażyć w automatyczny układ sterowania hedera Auto Control, który kompensuje ruchy poprzeczne hedera względem terenu do 21stopni zapewniając bardzo precyzyjne wyniki pracy i wyższą wydajność.


6040 drum


DEUTZ-FAHR to osiągi bez kompromisów. Układ młócący serii 6040 z bębnem głównym o średnicy 600mm oferuje takie same zdolności jak większe modele z wyższej serii, takie rozwiązanie zapewnia niezrównane osiągi przy dowolnym plonie, jak również doskonałą jakość ziarna i plew. Wysoce wydajny układ czyszczenia to cecha charakterystyczna wszystkich kombajnów zbożowych marki DEUTZ-FAHR wyposażonych w wentylator turbinowy gwarantujący precyzyjny i silny strumień wiatru zapewniający doskonałą sprawność separacji, również dzięki opatentowanemu przez DEUTZ-FAHR systemowi DGR podwójnych mini młocarni została zwiększona wydajność kombajnu, ponieważ plony przenoszone są bezpośrednio na podsiewacz w celu równomiernego rozmieszczenia zbieranego materiału. Nim dotrze on do sita górnego przechodzi przez sito wstępne, co jest drugą fazą spowalniania przepływu plonu i wstępnego oczyszczenia go przed głównym procesem czyszczenia. Zebrany plon trafia do zbiornika ziarna o pojemności 6500 litrów, dzięki czemu praca może być wykonywana bez przerw. Rura wyładowcza o długości 5m zamontowana w górnej części zbiornika pozwala na szybki wyładunek ziarna (75 l/s) na przyczepy z wysokimi burtami, także w pracach z hederem o szerokości roboczej 6 metrów. 


Kabina COMMANDER CAB EVO gwarantuje komfortowe środowisko pracy operatora oraz maksymalnie prostą obsługę. Sterowanie pracą hederu odbywa się za pomocą przycisków na multifunkcyjnym joysticku, natomiast załączanie napędów młocarni, hedera, wyładunku odbywa się za pomocą dźwigni, które znajdują się w zasięgu ręki operatora po lewej stronie fotela. Wytłumiona kabina wyposażona jest w wysokiej wydajności układ klimatyzacji zapewniający idealne warunki pracy nawet przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz. Filtry powietrza zatrzymują kurz poza kabiną, zapewniając najwyższy poziom komfortu pracy. Do dyspozycji operatora na podsufitce umieszczono elementy sterowania układem klimatyzacji oraz kierunkowymi dyszami nawiewowymi jak również osłonę przeciwsłoneczną.


C6040 cab


6040 dane


6040 dane


6040 dane


6040 dane


C6000 topics


logo