Agrolux (62 - 75 KM)

Seria ciągników DEUTZ-FAHR Agrolux 65| 75| 310| 320| 410 została stworzona specjalnie z myślą o prostym ekonomicznym ciągniku w najlepszej na rynku cenie.  Są to ciągniki niezmiernie produktywne, dostępne w zakresie mocy (62, 73, 75 KM), które dzięki krótkiemu rozstawowi osi są również nadzwyczajnie sprawne i zwrotne. Łatwe i intuicyjne w użytkowaniu ciągniki przeznaczone do prac w małych gospodarstwach, które po raz pierwszy zdecydowały się na mechanizację, lub jako uzupełnienie parku maszyn w gospodarstwach od średnich do dużych. W zależności od potrzeb seria Agrolux dostępna jest w dwóch wariantach z platformą i ramą ochronną oraz opcjonalnie komfortową kabiną.


Agrolux


SILNIK


Mocny, kompaktowy silnik.AL silnik
Silniki trzycylindrowe oraz czterocylindrowe SDF 1000.3/ 4 serii WTE3 spełniające wymogi normy Tier IIIA, są jednostkami bardzo kompaktowymi i łączą w sobie gotowość do dostarczania wysokiej mocy z niezmiernie niskimi poziomami zużycia paliwa. Ponadto silniki marki SDF zapewniają imponujący moment obrotowy nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika do 310Nm przy 1600obr/min, tym samym zapewniając doskonałą elastyczność. Silniki modeli Agrolux wykorzystują wysoce wydajny układ wtryskowy opatentowany przez SDF typu UPS (Unit Pump System) wykorzystujący jednosekcyjne pompy dla każdego cylindra, pracujący pod ciśnieniem do 1400bar. W celu ochrony środowiska naturalnego ciągniki Agrolux od samego początku zostały zaprojektowane i wykonane ze specjalną charakterystyką zapewniającą kompatybilność z paliwami zawierającymi do 100% paliwa biodiesel.
 


PRZEKŁADNIA


AL przekładnia


Ciągniki zbudowane z myślą o wykonaniu każdego zadania.
Standardowa konfiguracja przekładni obejmuje przekładnię zsynchronizowaną z czterema przełożeniami do jazdy w przód i trzema do jazdy w tył oraz trzema zakresami pracy. Perfekcyjnie wystopniowane przełożenia dają ciągnikom Agrolux  możliwość pracy od prędkości minimalnej wynoszącej 830 m/h do prędkości maksymalnej ponad 30 km/h, kierowca posiadado wyboru pięć przełożeń pomiędzy 4 a 15 km/h – najczęściej wykorzystywanego zakresu prędkości przy wykonywaniu najpopularniejszych zadań w gospodarstwie. Dla bardziej wymagających rolników wymagających prędkości specjalistycznych czy szybkiego transportu polecamy serię Agrolux 300, która w standardzie wyposażono jest w przekładnię z rewersem kierunku jazdy o 15 przełożeniach w przód i w tył. Zakres prędkości od 290m/h do 41km/h.  Dzięki idealnemu rozmieszczeniu masy i dużemu prześwitowi ciągniki serii Agrolux są idealne do wykonywania szerokiej gamy prac, od najprostszych po najbardziej wymagające zadania.


WOM


Prosty ale jednocześnie perfekcyjny WOM.
Ciągniki Agrolux dostępne z wałem WOM o prędkości pracy 540 obr./min lub 540ECO, lub ze zsynchronizowanym WOM z niezależnym wałem wyjściowym, oferują idealne rozwiązanie do wszystkich sytuacji, nawet do transportu narzędzi na nierównym lub pochyłym terenie. Zsynchronizowany WOM umożliwia całkowicie bezpieczną pracę z przyczepami z osią napędzającą oraz ze wszystkimi narzędziami, które muszą być zsynchronizowane z kołami ciągnika.


 


UKŁAD HYDRAULICZNYAL hydraulika


Wydajna przekładnia mocy hydraulicznej.
Układ hydrauliczny wykorzystuje główną pompę zębatą o maksymalnym wydatku wynoszącym 33 l/min w standardzie lub 45l/min w opcji, która zasila podnośnik tylny oraz dwudrożne (lub opcjonalnie czterodrożne) rozdzielacze, natomiast do zasilania wspomagania układu kierowniczego zastosowano dodatkową pompę zapewniając bezwysiłkowe i płynne prowadzenie we wszystkich warunkach oraz podczas jednoczesnego wykorzystywania głównych narzędzi hydraulicznych.


Tylny 3-punktowy układ zawieszenia narzędzi z mocnym podnośnikiem hydraulicznym posiada imponujący udźwig wynoszący do 3600 kg z siłownikami wspomagajacymi w serii Agrolux 300.


 


MIEJSCE KIEROWANIA


AL platform


Bezkompromisowa wygoda. Dla nowoczesnych gospodarstw nadzwyczajna wygoda oraz nowoczesna ergonomia są nieodłącznymi atrybutami ciągników, nawet w segmencie o mocy od niskiej do średniej. Modele Agrolux zapewniają wygodną przestrzeń kierowcy: regulowany fotel z zawieszeniem mechanicznym, ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania oraz kompleksowe oprzyrządowanie pozwalające na natychmiastowe i stałe monitorowanie głównych funkcji maszyny. 


 


 


PLATFORMA czy KABINA? AL kabina

W zależności od potrzeb otrzymujecie Państwo mozliwość zamówienia ciągnika wyposażonego w bezpieczną platformę lub komfortową kabinę. Wyposażenie standardowe kabiny obejmuje pakiet oświetlenia roboczego, instalację radiową oraz wentylację wnętrza. Opcjonalnie dostępna jest również opcja klimatyzacji.


 


 


 


 


AL dane 


AL dane


DF logo