Seria C 7000

DEUTZ-FAHR Serii C7000 odznaczają się eleganckim wzornictwem oraz całkowicie nowym wyglądem opracowanym wraz  z biurem projektowym Giugiaro. Stylistyka jest wyrazem technologicznej dominacji marki DEUTZ-FAHR – gwarancji doskonałej wydajności zbioru oraz najwyższej jakości ziarna i słomy. Wszystko to poparte 100-letnim doświadczeniem i nieprzerwanym postępem w projektowaniu sprzętu żniwnego dedykowanego dla średnich i dużych gospodarstw rolnych.


C7


Heder jest pierwszym z elementów kombajnu, który rozpoczyna pracę nad zbieranym materiałem. Dlatego też, DEUTZ-FAHR dołożył wszelkich starań dla opracowania pełnej gamy hederów, które zaspokoją wszystkie potrzeby użytkowników redukując straty plonu do minimum. Hedery dostępne są z następującymi szerokościami roboczymi: 4,20, 4,80, 5,40, 6,30, 7,2 i 9 metrów, ponadto posiadają najszybszy na rynku planetarny napęd kosy zapewniający 1220 cięć na minutę, System Schumacher Easy Cut II  to innowacyjny układ z dodatkowymi rolkami prowadzącymi listwę, który pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i zwiększając jakość oraz skuteczność cięcia. Istnieje możliwość doposażenia kombajnu w kosy boczne i przystawkę stołu do zbioru rzepaku oraz specjalny zestaw do zbioru słonecznika. Dzięki spiralnym palcom rozłożonym na całej długości ślimaka hedera przenośnik pochyły modeli C7000 w równomiernym tempie na całej szerokości obudowy przenośnika podaje materiał do systemu bębnów młócących "3D Maxi Crop". Konstrukcja przenośnika pochyłego umożliwia współpracę także z bardzo ciężkimi hederami np. do zbioru kukurydzy zapewniając bezpieczne przenoszenie całej mocy. Aby uzyskać jeszcze wyższą jakość koszenia, modele serii C7000 można wyposażyć w automatyczny układ sterowania hedera Auto Control, który kompensuje ruchy poprzeczne hedera względem terenu do 21stopni zapewniając bardzo precyzyjne wyniki pracy i wyższą wydajność. Dostępne są także hedery, typu “VARIO CROP”, z wysuwnym stołem zapewniające wyższą elastyczność zbioru różnego rodzaju plonów w różnych warunkach pracy. Gama tego rodzaju hederów obejmuje szerokości robocze: 5; 5,5 oraz 6,5 metra. Nawet najdrobniejsze detale nowych kombajnów serii C7000 zostały precyzyjnie dopracowane: przenośnik pochyły posiada trzy wymienne listwy zamocowane na trzech łańcuchach z zębatymi wałami podpierającymi zapobiegającymi wstrząsom i umożliwiającymi stosowanie szerokich hederów. Napędzanie podwójnym pasem klinowym (opcjonalnie do zbioru kukurydzy dostępny jest pas klinowy potrójny) w celu uzyskania dużej wydajności, przy zminimalizowanym hałasie w trakcie pracy.


C7 drum


Seria C7000 posiada nowoczesny system omłotu "3D Maxi Crop". Ten niezwykle wydajny układ z bębnami młócącymi o średnicach 600mm bęben główny oraz 590mm Turbo Separator z klepiskami o powierzchni do 2,1m2 zapewnia delikatne młócenie ziarna uzyskując jego doskonałą jakość. Zwiększenie wydajności omłotu na klepiskach przełożyło się na zmniejszenie obciążenia wytrząsaczy, co zwiększyło ogólną przepustowość kombajnu. Modele C7205 (z 5 wytrząsaczami) wyposażono w zbiornik na ziarno o pojemności 8500 litrów, natomiast modele C7206 (z 6 wytrząsaczami) mają zbiornik o pojemności 9500 litrów. Zbiornik napełniany jest przez przenośnik ślimakowy, minimalizujący uszkodzenia ziarna, jak również zapewniający optymalne rozłożenie zebranego plonu w zbiorniku. Napełnienie zbiornika można obserwować przez okno kabiny, natomiast jakość młócenia może zostać sprawdzona przez zewnętrzną klapę próbkowania ziarna. Dwa czujniki w zbiorniku aktywują kontrolkę oraz sygnał ostrzegawczy w kabinie, informujący o napełnieniu zbiornika. Kombajny serii C7000 wyposażono opcjonalnie w zintegrowaną sieczkarnię z wirnikiem o 48 ostrzach tnących rozmieszczonych w 4 rzędach w modelach z 5 wytrząsaczami słomy lub o 60 ostrzach w modelach z 6 wytrząsaczami słomy. Ostrza są ząbkowane i zakrzywione. Taka konstrukcja wytwarza przepływ powietrza, który równomiernie rozprowadza materiał na całej powierzchni listew tnących, dodatkowo szerokość rozrzutu można regulować za pomocą sterowanych deflektorów.


C7 pulpit


Silnik kombajnu zbożowego musi być na tyle mocną jednostką, aby spełniać potrzeby związane z osiągami i funkcjonalnością samej maszyny, jak i również obsługą narzędzi dodatkowych, takich jak sieczkarnie i głowice do cięcia kukurydzy oraz łodyg. Musi również zapewniać odpowiedni margines momentu obrotowego w celu uzyskania niezawodnego funkcjonowania nawet w wymagających warunkach, bez zwalniania prędkości pracy układu młócącego. Nowoczesne silniki DEUTZ z czterema zaworami na cylinder i z układem wtrysku Common Rail są perfekcyjnym rozwiązaniem do tak specyficznych zastosowań i łączą w sobie moc nadzwyczajnej wydajności, pozwalającej osiągnąć doskonałe wyniki młócenia, z optymalnym poziomem zużycia paliwa i produktywnością. Modele C7205 są wyposażone w silniki 6-cylindrowe o pojemności 6,1l o maksymalnej mocy (ECE R120) od 250 do 287 KM, natomiast modele C7206 są napędzane 6-cylindrową jednostką o pojemności 7,8l wytwarzającą moc 334 KM.


Najnowszej generacji kabina „Commander Cab V” została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu niczym niezakłóconej widoczności na heder oraz zaoferowaniu dużej przestrzeni, wygody i ergonomii. Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane z zastosowaniem nowej kolorystyki, przyjemnych w dotyku materiałów. Duży, dający pewne oparcie i w pełni regulowany fotel operatora z amortyzacją pneumatyczną lub mechaniczną w std. stanowi doskonałe uzupełnienie innowacyjnej kabiny. Do doskonałej widoczności we wszystkich kierunkach przyczynia się również kolumna kierownicy z układem regulacji. Koło kierownicy pokryte jest materiałem antypoślizgowym, a jej kształt gwarantuje pewny chwyt zapewniając szybkość manewrów. Nowy podłokietnik z multifunkcyjnym joystickiem umożliwia sterowanie pracą kombajnu a kolorowy panel CCM (Combine Control Monitor) wizualizuje status wszystkich parametrów pracy oraz umożliwia ich regulację. Wytłumiona kabina wyposażona jest w wysoko wydajny układ klimatyzacji, zapewniający idealne warunki pracy nawet przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz. Filtry powietrza zatrzymują kurz poza kabiną, zapewniając najwyższy poziom komfortu pracy. Wysokiej jakości wykończenie nadaje kabinie Commander Cab V najwyższej klasy elegancji z segmentu maszyn Premium - praca z DEUTZ-FAHR jest przyjemnością.


C7 cab


C7000 dane


C7000 dane


C7000 daneC7000 dane


C7000 dane


C7000 dane


C7000 dane


C9000 topics


logo